Сравнение туров
+380958487570

Поради подорожуючим до

Китайської Народної Республіки

Рекомендації щодо правил поведінки

1. Туристи зобов’язані поважати місцеві закони, норми поведінки, звичаї та традиції. Недотримання законів та правил може спричинити притягнення особи до відповідальності. Необхідно бути обережним та пильним під час подорожі, дотримуватися правил особистої безпеки, пильнувати за своїм майном та цінними речами, які рекомендовано зберігати в сейфі готелю. Необхідно зробити ксерокопію паспорта та візи, при собі бажано мати дрібні гроші. Ознайомтесь з умовами страхування, зазначеними у страховому полісі.

2. У випадку виникнення конфліктної ситуації, не треба вступати у конфлікт. Зберігайте спокій. Спокійно говоріть «Во буду́н» або «Во путу́н» («Я не розумію») – і Вас залишать у спокої.

3. Бажано брати різний одяг, так як погода у Китаї змінлива та у різних провінціях різниться.

4. Фотографувати у музеях, храмах і багатьох інших пам’ятних місцях заборонено. Будьте пильними та краще спитайте у працівників чи можна проводити зйомку.

5. Якщо носите всю готівку з собою, будьте обережними. У Китаї, особливо людних місцях, існує проблема дрібних крадіжок. Паспорт також представляє цінність, тому загубивши паспорт, одразу зверніться до Консульства або Посольства України в Китаї.

5. Куріння у громадських місцях офіційно заборонено, можна заплатити великий штраф.

6. Бажано уникати зорового контакту з людьми, неввічливим вважається дивитись на людей у громадських місцях.

7. Чайові у Китаї офіційно заборонені, давати їх неприйнятно.

8. На вуличних ринках треба бути уважними та пильними. Продавці не проти обрахувати покупця.

9. Брати автомобіль в оренду не бажано. Водійські права міжнародного типу не дійсні у Китаї, необхідно здавати на китайські права. Іноземцям не дозволено кермувати автівкою зі своїми права. Тому рекомендується користуватися громадським транспортом: автобусами, метро або таксі.

У громадському транспорті обов’язково сплачуйте за проїзд. Ознайомтесь із правилами безпеки та поведінки у громадському транспорті та будьте пильними до оточення і дій інших пасажирів.

10. Китайська культура дуже відрізняється від європейської, тому поведінка неприйнятна в нашій культурі, вважається абсолютно нормальною у Китаї: відсутність манер за столом, гучні розмови тощо. Будьте толерантними до культури та менталітету народу. Китайці не вважають не ввічливими пильно розглядувати та дивитись на іноземців. Китайці у деяких провінціях рідко бачать іноземців, тому можуть поводити себе подібним образом.

11. Не рекомендується пити воду з під крана. Мийте овочі і фрукти кип’яченою водою.

12. У готелях, як правило, розетки 220В.

13. Бажано взяти з собою необхідний набір медичних препаратів, так як у китайських аптеках іноді важко знайти аналог нашим звичним засобам та препаратам. Для уникнення проблем під час непередбачуваної ситуації, пов’язаною зі станом здоров’я, бажано взяти з собою аптечку.

Митні правила

Товари, щодо яких з астосовуються кількісні обмеження при їх ввезенні/вивезенні до/з КНР:*

  • цигарки: 400 шт. при ввезенні;
  • алкогольні напої: 2 пляшки кожна обсягом не більше 0,75 літра при ввезенні;
  • вироби з золота та срібла, коштовності: 50 грамів при ввезенні; вивезення виробів з золота та срібла можливе лише після отримання дозволу компетентних органів КНР;
  • вироби мистецтва: вивезення тільки за умови отримання дозволу компетентних органів КНР;
  • електронна техніка: при ввезенні: фотоапарат, аудіоплеєр, відеокамера, портативний комп’ютер: по 1 шт. кожного найменування.

Товари, заборонені до ввезення на територію КНР:

  • зброя та боєприпаси;
  • легкозаймисті та вибухові речовини;
  • будь-які друковані, фото-, аудіо-, відео матеріали, що можуть нанести шкоду Китаю та його політичній, економічній, культурній та моральній сферам життя (насамперед – матеріали, організацій, визнаних у КНР незаконними, які критикують діючу владу КНР, а також матеріали, що мають ознаки порнографічних);
  • будь-які наркотичні речовини (покарання – до смертної кари);
  • тварини, рослини, предмети та речовини, що можуть бути носіями інфекційних захворювань (для ввезення свійських тварин необхідне спеціальне оформлення).

*згідно з офіційною інформацією Міністерства Закордонних Справ України

Медичне страхування

Перед подорожжю до Китаю необхідно придбати медичну страховку, яка гарантуватиме Вам кваліфіковану допомогу у медичному закладі. Купуючи страховий поліс, уважно ознайомтесь з усіма його пунктами. Перед поїздкою Ви маєте точно знати, які випадки покриваються страховою компанією. Необхідно дізнатись про можливі необхідні щеплення і зробити їх завчасно. Медична страховка є гарантом вашого вдалого і спокійного відпочинку. Обов’язково треба врахувати, щоб страховка покривала весь період вашого перебування у країні. Медичні послуги в КНР для іноземців надаються виключно на платній основі. Ціни на медичні послуги є достатньо високими, але й медичне обслуговування є досить якісним. У зв’язку з цим рекомендуємо громадянам України, які планують відвідати КНР, незалежно від мети та термінів перебування, в обов’язковому порядку придбати міжнародний поліс медичного страхування.*

*згідно з офіційною інформацією Міністерства Закордонних Справ України

Надзвичайні ситуації

У разі подій надзвичайного характеру за участю громадян України дипломатичні та консульські установи України вживають заходів оперативного реагування з метою забезпечення надання необхідної допомоги фізичним та юридичним особам України за кордоном та інформують про це усіх, кого це стосується в Україні.

Якщо під час перебування за кордоном Вас затримали чи заарештували або у будь-який іншій формі обмежили Вашу свободу, Ви опинилися у небезпечному становищі внаслідок надзвичайної ситуації, в зоні стихійного лиха, постраждали в результаті громадських заворушень, дорожньо-транспортної пригоди, стали жертвою скоєного проти Вас злочину тощо, необхідно невідкладно повідомити про це дипломатичне представництво чи консульську установу України за кордоном або звернутися з такою вимогою до компетентних органів країни перебування.

У разі затримання або арешту громадянам України надається відповідне сприяння у пошуку кваліфікованого захисника або забезпеченні безоплатною правовою допомогою, якщо така можливість передбачена законодавством відповідної країни. Консульські посадові особи стежать за умовами утримання під вартою, які мають відповідати вимогам гігієни та санітарії, ходом розгляду справи та за необхідності вживають заходів для відновлення порушених процесуальних та інших прав. Разом з цим, співробітники дипломатичних та консульських установ України не є суб’єктами кримінального чи цивільного процесу та не можуть брати участь у розгляді справ в якості адвокатів, захисників, постійних представників інтересів тощо.

МЗС забезпечується інформування родичів затриманих чи заарештованих громадян України про хід слідства та судового розгляду справи. При цьому, слід враховувати, що, як правило, доступ до матеріалів слідства мають лише уповноважені особи, а нерозголошення відомостей про хід провадження у справі забезпечується таємницею слідства. Тому консул має право на отримання інформації за результатами слідства у терміни та у порядку, які передбачені законодавством відповідної країни.

У разі смерті громадянина України за кордоном, дипломатичними та консульськими установами здійснюється комплекс заходів, спрямованих на з'ясування обставин смерті, інформування рідних померлих, оформлення необхідних документів та надання сприяння у репатріації труни з тілом або урни з прахом в Україну. У разі порушення кримінальної справи у зв’язку зі смертю особи, консул забезпечує контроль за ходом розслідування та про його результати інформує МЗС, яке, у свою чергу, доводить відповідну інформацію до зацікавлених осіб.
Родичам померлого/загиблого або найближчим в Україні за ступенем спорідненості особам, після отримання відповідного повідомлення від органу МВС, пропонується діяти наступним чином:

— Встановити контакт з відділом оперативного реагування Департаменту консульської служби (працює цілодобово, 01018, м.Київ, Михайлівська пл. 1, тел. 238-16-57, ф. 253-11-24, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.) або дипломатичним представництвом чи консульською установою України на території відповідної країни для з'ясування обставин справи, вартості ритуальних послуг, у т.ч. витрат на транспортування труни з тілом або урни з прахом в Україну, а, в разі прийняття відповідного рішення, - порядку поховання тіла померлого на території країни перебування.

— На адресу Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України надіслати нотаріально засвідчену заяву, в якій має бути висловлене волевиявлення родичів щодо прийнятного способу та місця поховання померлого.

У разі втрати/викрадення/порчі або закінчення вільних сторінок у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичними та консульськими установами, на підставі наявних у заявника документів, у співпраці з відповідними підрозділами МВС України та керуючись чинним законодавством України, вирішується питання підтвердження особи заявника та належності його до громадянства України для подальшого оформлення таких документів:

З метою підтримання зв’язку та, в разі потреби, надання допомоги, в т. ч. в разі стихійних лих, громадянам України, які проживають/перебувають за кордоном, пропонується стати на консульський облік у відповідній дипломатичній або консульській установі України (залишивши інформацію про адресу проживання та контактний номер телефону).*

*згідно з офіційною інформацією Міністерства Закордонних Справ України

Корисні телефони та контакти

Посольство України в Китайській Народній Республіці та в Монголії (за сумісництвом)

Керівник:

Дьомін Олег Олексійович
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Китайській Народній Республіці

Адреса:

No.11, San Li Tun, Dong 6 Jie, Beijing, China, 100600.

Телефон:

(+8610) 6532-6359, Гаряча лінія ПУ в КНР

+86-137-0123-0647

Факс:

(+8610) 6532-6765

Ел. пошта:

emb_cn@mfa.gov.ua

Веб-сайт:

http://china.mfa.gov.ua

Графік роботи:

Години роботи: понеділок – п’ятниця з 09:00 до 19:00 (обідня перерва: з 12:30 до 14:30)

Генеральне Консульство України в Шанхаї (КНР)

Керівник:

Мудренко Наталія Володимирівна
консул відділу з економічних питань

Адреса:

W402, Sun Plaza, 88, Xian Xia Rd. Shanghai, China, 200336.

Телефон:

(8 10 8621) 62953195, гаряча лінія +86 13816318830